Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tav-Csoves

    őstag

    Az #1.hsz, a könnyebb frissíthetőségének érdekében
    a LOGOUT blogon is elérhető a tartalom!

    Mobilaréna teszt
    Külföldi tesztek: GSMARENA Phonearena
    Magyar felhasználói kézikönyv: [link]

    Specifikáció:

    • Négysávos GSM/GPRS/EDGE; négysávos 3G HSPA; LTE (csak N9005)
    • 5,7” 16 millió színű 1080p Super AMOLED kapacitív érintőképernyő
    • S Pen
    • Android oprendszer v4.3 Jelly Bean TouchWiz felhasználói felülettel frissíthető 4.4.2.-re (KitKat)
    • N9005: négymagos 2.26 GHz Krait 400 CPU, Adreno 330 GPU; Qualcomm Snapdragon 800 chipset
    • N9000: négymagos 1. 9GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7, Mali-T628 MP6 GPU; Exynos 5420 chipset
    • 3GB RAM
    • 13 mp autófókuszos kamera LED villanóval
    • N9005: 2160p videófelvétel @ 30 fps, 1080p @ 60fps, 720p @ 120fps
    • N9000: 1080p @ 30fps; folyamatos autófókusz és sztereó hang
    • 2 MP előlapi kamera, 1080p videófelvétel
    • Kettős felvétel és kettős videófelvétel, Dráma mód, Fotó és hang
    • Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct és DLNA
    • GPS A-GPS-szel, GLONASS
    • 32GB/64GB beépített tárhely
    • microSD foglalat; bővíthetőség
    • microUSB 3.0 USB host móddal és MHL 2.0; visszafelé kompatibilis USB 2.0-val
    • Bluetooth v4.0
    • NFC
    • Infraport más eszközök távvezérléséhez
    • Standard 3.5 mm audio jack
    • Gyorsulás- és közelségérzékelő szenzor
    • Barométer, hőmérő és nedvességérzékelő
    • infraport mozdulatérzékelő és érintés nélküli parancs funkció
    • Intelligens mozgásérzékelő: intelligens kijelző, intelligens lejátszás-szüneteltetés, intelligens görgetés
    • Aktív zajszűrés
    • 3.200 mAh-es nagykapacitású akkumulátor
    • Intelligens hangerő szabályozás és tartalomhoz alkalmazkodó hangszín a zenelejátszóban

    Az elődhöz képest méretében, illetve küllemében is változáson esett át az új Galaxy Note 3. 151,2 mm * 79,2 mm * 8,3 mm és 168 g. A Samsung teljes mértékben új irányzatot vett az anyaghasználat kapcsán, mivel az előző Galaxy szériákkal ellentétben bőrhatású hátlapot kapott a készülék. Technikai hátterét tekintve: a kijelző 5,7"-os FHD (Full HD) Super Amoled kijelző (1080x1920), amit Gorilla Glass 3 véd. Ami a rendszert illeti, a telefont a piacon kapható legerősebb Snapdragon 800 SOC hajtja (N9005 esetén), míg az ázsiai N9000-es variánst a Samsung saját fejlesztésű Exynos 5420 chipsettel szerelték. E mellé társul a továbbfejlesztett Adreno 330-as grafikus chip illetve a 3GB LP-DDR3 RAM. A készülék egy 13 megapixeles hátlapi- és egy 2 megapixeles előlapi kamerával is büszkélkedhet. Szerencsére a képkészítéssel nem kell spórolnunk, hisz tárhelyben nincs hiány. A készülék 32GB illetve 64GB-os tárhellyel kapható. Természetesen bővíteni is lehet a készülék tárkapacitását, a microSD foglalat segítségével. A borítás alatt az energiaellátásról a 3,200mAh-es akkumulátor gondoskodik.

    Készülék
    Stereo Headset
    Töltőfej
    USB 3.0 adatkábel
    S-Pen
    S-Pen-be való hegyek és fogó, amivel cserélni lehet

    A Samsung Magyarország a készülékre 2 év garanciát ad (1 év teljes + 1 év korlátozott), amit +2 hónappal lehet hosszabbítani termékregisztrációt követően.

    Sajnos meg kell említeni azt is, hogy az új Note 3 esetén könnyebben el lehet veszíteni a garanciát, mivel a Samsung szigorította a root-olással kapcsolatos előírásokat. A készüléken az eddigieken felül egy Knox nevezetű védelmi protokoll fut, mely ellenőrzi, hogy a készüléken az eredeti Samsung rom ketyeg és nem engedélyezi az úgynevezett SuperUser ("Isten módot"), mely segítségével bebocsátást nyerhettünk a készülék mélylélektanába. Ilyen esetek elkerülése végett a készülék recovery mode-jába építettek egy új flag, ami figyeli ezeket a folyamatokat. Ha a flag 0x0 bit-ről átlendül a 0x1-re, abban az esetben a garancia teljes mértékben ugrott! Itt jelezném, hogy jelenleg ez nem visszaállítható, és a Samsung szervíz nagy valószínűséggel minden esetben ellenőrzi ezt!

    Néhány tény a KNOX-ra vonatkozóan:

    1. A firmware/bootloader nem downgrade-elhető (nem állítható vissza) KNOX-mentes korábbi verzióra, már ennek megkísérlése is átbillenti a KNOW Warranty bitet 0x1 állapotba, bár vannak, akik állítják, hogy a visszafelé történő szoftververzió-ugrás (downgrade) lehetséges, amennyiben nem telepítjük a firmware-hez tartozó bootloadert.
    Ha KNOX által korlátozott verzióról térnénk vissza egy KNOX-mentes firmware-re, a készülék lezár és
    lehetetlenné teszi új firmware telepítését.

    2. A Samsung megerősítette azt is, hogy a KNOX warranty bit 0x1-re vált, ha a készülékre megkísérlünk nem biztosított bootloadert telepíteni. Az MH1 a legelső ROM biztosított bootloaderrel. Ha megpróbálunk korábbi verzióra visszatérni (pl. MGD), ami nem biztosított bootloaderrel fut, a KNOX garancia megmásíthatatlanul érvényét veszti. Ez egyben azt is jelenti, hogy a készülék már csak KNOX nélkül használható (nem hozhatunk létre KNOX által védett tárterületet adatainkat. Ha megpróbálunk KNOX által nem korlátozott firmware-re visszalépni, többé nem tudjuk egyik új, KNOX védelmi rendszert tartalmazó, verzióra sem frissíteni, kénytelenek leszünk a régebbi ROM-okkal használni a készüléket.

    3. Ha nem hitelesített vagy módosított elemeket telepítünk, a KNOX szintén 0x1-re vált.

    4. Mindezek alapján, ha rootolunk, kernelt, recoveryt vagy a legfrissebb szoftvert, stb. telepítjük a KNOX 0x1-re módosul.

    5. A KNOX nem választható és nem lehet teljesen eltávolítani.

    6. A módosult flag (0x1) visszaállítása nem lehetséges.

    7. JTAG vagy egyéb szervizeszközök alkalmazása a flag visszaállítására, teljesen felesleges és nem is kivitelezhető.

    Mi az az eFuse?

    Olyan technológia, ami lehetőséget nyújt csak olvasható memória valós idejű újraprogramozására, annak ellenére, hogy ezek a chipek mélyen implementált, beágyazott kódolással készülnek, ezért alapvetően nem lennének megváltoztathatóak a gyártási folyamat végét követően.

    Amikor nem hivatalos ROM-ot telepítünk az eszközre, a rendszer és a KNOX állapota CUSTOM-re vált, és megugrasztja a rendszer flash-számlálóját, ami megmutatja a Samsungnak, hogy babrálták-e a készüléket. Akárhogy is, eddig Chainfire Triangle Away appja lehetővé tette a felhasználó számára, hogy ismét Official állapotba hozza a készüléket, és visszaállítsa a flash-számlálót, de a KNOX már eFuse alapú – ami alapvetően azt jelenti, hogy ha egyszer custom kernelt teszünk fel, vagy rootoljuk a Note 3-at, a KNOX kód újraíródik, ami károsodást okoz a hardwareben.

    Home gomb lötyögés:
    A készülék elején található Home gombnak van egy minimális holtjátéka, nagyon kicsit, de el tud mozdulni és ferdén állhat. Sajnos ez egy kis esztétikai hiba, hangsúlyozom, nem mindenkinél fordul elő.

    Kamera hiba
    Egy-két ember tapasztalta azt a hibát, hogyha wifi-n keresztül átakarná küldeni a képeket miközben fényképezik, akkor villog és csíkokat húz a kamera applikáció videó. Szerencsére ezt már az új frissítésben kijavították, attól függetlenül, hogy eléggé elenyésző számban volt tapasztalható ez a hiba is.

    Akciójegyzet nem menti magát
    FÓRUM vs. Telekom
    Szintén egy szoftveres hiba, amely miatt az akciójegyzet mentésénél a készülék úgy tesz mintha elmentené a kreált tartalmat, de utána az nem található meg az alkalmazásban. Ez kifejezettem a Telekom (T-Mobile) 4.3 ROM-mal felszerelt variánsokra igaz. A Telekom azt az információt adta, hogy készül a javítás, úgyhogy remélhetőleg 4.4.2-en (vagy egy frissített 4.3-on) ez a hiba nem fog már bajt okozni. Aki Telekomos 4.3-as szoftvert használ, nem kell aggódni, ez is orvosolható, fel kell rakni a gyári XEH (magyar független) 4.3-as Rom-ot, és akkor megszűnik a hiba. (Leírás lentebb)

    Szerencsére a Samsung nagyon sok kiegészítőt gyártott a Note 3-hoz is, amelyeket Magyarországon is be lehet szerezni.

    Galaxy Note 3 Wireless Charging S-View Cover: S-View tok, mely a készülék vezetéknélküli töltésre is képes vagyis a készüléket nem kell a töltőre dugni, hanem elég a hozzá való S Charger-re tenni

    S-View Cover: az előbb említett megoldás vezetéknélküli töltés nélkül.

    Samsung Galaxy S Charger + hátlap: az előbb említett megoldás egy csomagban, amely az S-View cover helyette csak sima hátlap van.

    Note 3 Extra Akkumulátor Kit: a csomag tartalmaz egy akkumulátort és egy töltőbölcsőt, melynek segítségével könnyedén kicserélheted az akkumulátort a telefonodban, és nem kell a töltőn hagyni a készüléket

    USB 3.0 Deck Dock: Sima dokkoló állomás, aminek 3,5 mm-es jack kimenete van, szintén tölti a készüléket behelyezés után

    Galaxy Note 3 Wallet Flip Cover Az S-View Cover-rel ellentétben itt az előlapot is védi teljesen a tok, viszont nincs értesítési sáv. DCserébe van névjegytartója.

    Universal autós tartó: Állítható, autóba való tartó a készülékhez

    Egyéb kiegészítők

    Tokok és fóliák:

    Spigen tokok (A nagyon sok másolat miatt érdemes odafigyelni, honnét rendelünk. Általában az ár eléggé árulkodó, illetve ajánlott a termék szériaszámát leellenőrizni itt [link])
    CASE-MATE tokok
    Otterbox tokok
    INCIPIO tokok
    Ballistic MAXX
    URBAN Armor

    Spigen fólia
    ScreenGuardz fólia
    Obliq fólia
    iSmooth fólia
    SuperShieldz fólia

    *#06#

    IMEI szám ellenőrzése.

    *#9090#

    Diagnosztika konfigurálása.

    * #1234#

    Szoftver verzió ellenőrzése. Frissítés előtt ajánlott.

    *#272*IMEI#

    Az összes felhasználó adatot lenullázása.

    *#12580*369

    Szoftver és hardver adat ellenőrzése.

    *#0228#

    Akkumulátor adatai (ADC, RSSI olvasás)

    *2767*3855# vagy *#*#526#*#* vagy *#*#528#*#*

    Ezt csak a legvégső esetben próbáljuk ki, főleg csak akkor, ha tényleg mindent törölni szeretnénk a mobilból. Ez a karaktersorozat ugyanis a „factory format” utasítást fogja végrehajtani. Minden fájlt és beállítást töröl, és újratelepíti a gyári firmware-t. A parancs végrehajtását nem lehet felfüggeszteni, kivéve, ha eltávolítjuk az akkumulátort.

    *#283#

    Audio LoopBack Control

    *#07#

    Teszt log fájla

    *#7353#

    Self-Teszt Mód

    **#0*#

    Kijelző teszt.

    A rootolás a telefon operációs rendszere felett szerzett rendszergazdai jogosultság. Ha már a kérdés egyáltalán felvetésre került, egészen biztos nincs rá szükséged. Fontos tudni, hogy nem a telefont rootoljuk, hanem a rajta futó szoftvert, tehát a hardverben nem okoz semmiféle módosítást.

    Az Android szíve a Linux kernel, melyből ebbe a készülékbe a 3.4.0-s főverzió került. Ez az a része a rendszernek, ami közvetlen kapcsolatot jelent a Dalvik virtuális gép és a rendszer alacsonyabb szintjei között. Többnyire minden utasítást ez dolgoz fel, kivéve akkor, ha natív kódban dolgozik a processzor.

    Az Android programkódját gyakran keresztelik át Java-ról Dalvik-ra, megkülönböztetve ezzel a korábbi Java class-októl. A Dalvik elég egyedi kódfeldolgozása van, ami azt a sajnálatos dolgot vonzza maga után, hogy az Android stabilitása oltárán feláldozza a sebességet és a rendszer gyakran nem olyan gyors mint a
    vetélytársak. A Note 3 nyers ereje szerencsére mindezt nagyban kompenzálni tudja.

    Sok esetben van az, hogy egyes főzött, vagy gyári ROM-ok nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket, ilyenkor szeretnénk visszakapni a gyári állapotot. Amit fontos megemlíteni, hogy szoftverfrissítéshez nem kell rootolni a telefont!! Vagyis nem fog ugrani a számláló és a garancia sem. Itt említeném meg, hogy van lehetőség OTA (On the Air), számítógép nélkül telefonon keresztül frissíteni, illetve a Samsung saját programjával a KIES-el (nagyon sokan panaszkodnak rá, így nem nagyon javaslom, sokszor több kárt okoz, mint hasznot).

    Szintén fontos megemlíteni ROM kiválasztás esetén: Ha frissíteni szeretnénk a ROM-t, figyeljünk oda, hogy az adott ROM-mal ekvivalens (egyenlő) vagy annál frissebb típust választunk ki, mivel ahogy jó párszor leírtuk downgrade KNOX bit ugrás nélkül lehetetlen. Ezen felül még érdemes odafigyelni, hogy készülékünkön, milyen CSC-vel ellátott ROM fut. Sammobile oldalán ellátott ROM-ok többsége egyfájlos (4+1 fájlos ROM-ok esetén ilyen nincs) emiatt előfordulhat a következő probléma. Tételezzük fel, hogy jelenleg egy 4.3 XEH (magyar független ROM) fut a készülékünkön, amit le szeretnénk cserélni egy frissebb 4.4.2-es lengyel XEU ROM-ra. Ha ezt megtennénk akkor a CSC (telekommunikációs hálózatokhoz való csatlakozáshoz szükséges adatokat, valamint régió- és nyelvspecifikus alkalmazásokat) megváltozna, amit utána csak root, alaplap csere vagy IMEI szám megváltoztatásával tudunk az eredeti állapotra visszaállítani. Egyszóval figyeljünk oda, milyen országjelzésű ROM-ot töltünk le és telepítünk,

    Telefonunk szoftververzióját a Beállítások-> Általános-> Eszköz névjegye-> Alapsáv verziója/Android verziója kettős alatt leljük meg.

    Akkor nézzük lépésről-lépésre:

    1. Ellátogatunk a Sammobile honlapra, ahol is a firmware menüpontba belépve [link] a keresőbe beírjuk telefonunk típusát (N9005/N9000)

    2. Kiválasztjuk a felsorolt ROM-ok közül a számunkra megfelelőt (XEH - magyar független Rom, PAN - Telenor, TMH - Telekom, VDH - Vodafone)

    Jelenleg a magyar független készülékre a legfrissebb a 4.4.2-es rendszer, abból is az alábbi variáns:

    PDA: N9005XXUENA6
    CSC: N9005OXXENA5
    MODEM: N9005XXUENA2

    Ezzel a ROM-mal fogom bemutatni a telepítési menetét.

    1. A letöltött állomány általában egy .rar kiterjesztésben van, amit ki kell csomagolnunk, így egy tar.md5 kiterjesztésű fájlt nem kapunk.

    2.Letöltjük az ODIN v3.09-es verzióját.

    3. Betallózod a tar.md5-ös fájlt az AP részbe. Fontos!! a (B)Re-Partition(/B) !!NE!! legyen bepipálva, mert akkor teljes mértékben elvesznek a telefonon tárolt adatok. Abban az esetben használjuk ezt a beállítást, ha teljesen szűz állapotot akarunk elérni.

    4. A telefont download módba tesszük: kikapcsolt állapotban hangerő le + középső + power gombok együttes megnyomásával

    5. Csatlakoztatjuk a készüléket a számítógéphez USB kábellel

    6. Ha az Odin-ban megjelenik egy COM port jelzés, az azt jelenti, hogy a készülék készen áll a telepítésre. Ezután nyomhatunk egy START-ot.

    7. Ha minden jól sikerült, akkor a végén egy PASS jelzést kapunk, ezután a készülék pár percig még éledezni fog majd használatra kész állapotba kerül.

    Ha szeretnénk előcsalni a fejlesztői beállításokat, akkor ezt következőképpen tehetjük:

    Beállítások-> Általános-> Eszköz névjegye-> Build száma (7x-szer tap rá)

    Ezután lépjünk vissza a Beállítások-> Általános menübe, ott lesz a fejlesztői beállítás opció.

    OLVASD EL!! MIKOR UGRIK A KNOX 0x1-RE!!

    Ugorjunk akkor a mélyvízibe és lássuk, hogyan kell a Note 3-at rootolni. Előre leszögezném, hogy mindenki SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE csinálja a dolgot, mivel ha valamit elront és ugrik a Knox számláló, akkor a garancia is elvész. (Itt javaslom újra átolvasni a "Mi is a Knox? bekezdést")

    Nagyon sokáig tűnt, úgy hogy a Note 3-at nem lehetett rootolni a knox ugrás nélkül, ám végül születtek megoldások (ám ezek sem 100%-osak). Viszont itt jelezném, hogy nem minden esetben vállnak be ezek a programok. Van két lehetőség amellyel működhet. Az egyik a Root De la Vega, mely kicsit komplikáltabb, így én a másik és egyben egyszerűbb megoldást írok le számotokra: a Chainfire által irt CF-Root-ot, ami eléggé népszerű az androidos berkekben.

    Az első és legfontosabb dolog, hogy beszerezzük a root-oláshoz szükséges fájlokat, melyeket itt találtok:

    SM-N900 (International Exynos): CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.zip

    SM-N9005 (International Qualcomm): CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip
    (Csak 4.4-es bootloadereken működik, ha még 4.3-on vagy, az alábbi linken lévő régi verziót használd: http://d-h.st/J32)

    SM-N900T (T-Mobile US): CF-Auto-Root-hltetmo-hltetmo-smn900t.zip
    SM-N900P (Sprint): CF-Auto-Root-hltespr-hltespr-smn900p.zip
    SM-N900R4 (US Cellular): CF-Auto-Root-hlteusc-hlteusc-smn900r4.zip
    SM-N900W8 (Canada): CF-Auto-Root-hltecan-hlteub-smn900w8.zip

    SM-N900S (Korea): CF-Auto-Root-hlteskt-hlteskt-smn900s.zip

    SM-N9002 (China): CF-Auto-Root-hlte-h3gduoszn-smn9002.zip
    SM-N9006 (China): CF-Auto-Root-hlte-h3gzc-smn9006.zip
    SM-N9008 (China): CF-Auto-Root-hlte-h3gzm-smn9008.zip
    SM-N9009 (China, teszteletlen): CF-Auto-Root-hlte-h3gduosctc-smn9009.zip

    Miután kiválasztottuk a számunkra megfelelő verziót és letöltöttük, telepíthetjük azt:

    1. Kicsomagoljuk a .zip tartalmát. A lényeg itt is, hogy a betallózni kívánt fájl .tar.md5 kiterjesztés legyen, esetünkben ez: CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.tar.md5

    2. Elindítjuk a csomagban kapott Odin v1.85-ös programot, majd betallózzuk a .tar.md5-ös fájlunkat a PDAszekcióba.

    3. A telefont download módba tesszük: kikapcsolt állapotban hangerő le + középső + power gombok együttes megnyomásával

    4. Csatlakoztatjuk a készüléket a számítógéphez USB kábellel

    !!!LEGFONTOSABB A RE-PARTITION mód NE LEGYEN BEPIPÁLVA!!!

    5. Ha az Odin-ban megjelenik egy COM port jelzés, az azt jelenti, hogy a készülék készen áll a telepítésre. Ezután nyomhatunk egy START-ot.

    6. Ha minden jól sikerült, akkor a végén egy PASS jelzést kapunk, és ezután a készülék pár percig még éledezni fog, majd használatra kész állapotba kerül.

    Miután ez megtörtént a készülék alkalmazásai között megtalálhatjuk a SuperSU programot és elkönyvelhetjük, hogy sikeresen rootoltuk a telefonunkat.

    Az egész proceduráról itt egy youtube-os videó:

    [YT:http://www.youtube.com/watch?v=MUPI7Ci_tIY#t=221][/YT]

    Android Open Source Project (AOSP): A Google által kiadott Android forráskód. Bárki által letölthető és fordítható. Bizonyos "custom rom"-ok ezt a forrást veszik alapul. (Például az AOKP) Lásd még: AOKP, CyanogenMod

    Android Open Kang Project (AOKP): Széles körben kedvelt "custom rom" disztribúció számos Androidos készülékre.

    apk: Az android alkalmazások kiterjesztése. (Felfogható úgy mint egy exe fájl windows esetében) Az apk-k első futtatáskor települnek a telefonra (de el is tárolódnak a rendszerben)

    brick: Angol szó, jelentése: tégla. Akkor használatos mikor (szegény) telefonunk nem kapcsol be, és sem a recovery, sem pedig a download mód nem érhető el. Ekkor jóformán téglaként funkcionál a készülék. Ilyenkor az egyetlen mód a telefon belseje és a külvilág közti kapcsolat létesítésére a JTAG. Lásd még: JTAG

    CF root (kernel): ChainFire (szoftverfejlesztő) által készített kernel, melynek használatával root jogra tehetünk szert, azaz "cf root kernellel rootolhatunk". (A CF-root kernelt Odinban a PDA részhez kell betallózni.) Lásd még: Odin, kernel

    ClockWorkMod (CWM recovery): Gyakorlatilag a gyári recovery mód feltúrbózása / kicserélése. Ugyanúgy [power + home + hang_fel] gombokkal érhető el, jóval több művelet érhető el benne. (Lásd még: recovery)

    code: A ROM része, (tar fájl, Odinban a PDA részhez kell betallózni), az android rendszert (kernelt is) tartalmazza (illetve a hozzá kapcsolódó alkalmazásokat). Lásd még: Odin, ROM, CF root

    csc (a Customer Specific Customization rövidítése): A ROM része, (tar fájl, Odinban a CSC részhez kell betallózni), ez a telekommunikációs hálózatokhoz való csatlakozáshoz szükséges adatokat, valamint régió- és nyelvspecifikus alkalmazásokat tartalmaz. Lásd még: Odin, ROM

    custom: (vagy customized) Angol szó, jelentése: személyre szabott. Olyan jelző, mely kifejezi, hogy az adott dolog eltér a gyári / eredeti verziótól. Például a "custom rom" azt jelenti, hogy az adott rom-ban módosítások történtek (ez lehet alkalmazások eltávolítása / hozzáadása, felület témázása, stb.)

    Custom Binary Counter: Avagy a "számláló". Azt mutatja meg, hogy hány alkalommal kapott nem-gyári ROM-ot a telefon. (Ha nem 0 az értéke, az a garancia megvonásával járhat!) A download módban látható a számláló állása. (Lásd: download mód-nál szereplő képen fenn)

    CWM (alkalmazás): ChainFire (szoftverfejlesztő az XDA-n) által készített alkalmazás, mellyben a cwm recovery-ben elérhető műveletek (egy része) végezhetők el. (pl. backup, restore) (Lásd még: CWM recovery)

    Deodexed (ROM): Ha egy adott "custom" ROM-ban az alkalmazásokat (apk-kat) deodexelik, akkor azt a ROM-ot deodexed ROM-nak nevezzük. Ennek előnye, hogy könnyebben módosíthatók az egyes alkalmazások. Lásd még: deodexed(apk), ROM
    download mód (másnéven Odin mód): Kikapcsolt állapotban a [power + home + hang_le] gombok nyomva tartásával érhető el, ebben az üzemmódban lehet új romot "letölteni" a telefonra (megj: a billentyűkombináció könnyen megjegyezhető: download => letöltés => hangerő le!) (Lásd még: Odin, root, rootolás)

    EFS: A telefonon található, fontos információkat tartalmazó partíció. Mindenképpen ajánlott elmenteni a rendszer /efs mappáját a számítógépre (mielőtt másik ROM-ot telepítünk). (Csak a példa kedvéért, az efs mappa segítségével visszaállítható az IMEI számunk, ha az valamilyen nem kívánt okból eltűnt.)

    JIG: A JIG egy egyszerű USB csatlakozóval ellátott áramkör, mely segítségével a "download mód" gyári állapotba állítható vissza (azaz "reset"-elhető). Ezzel az ún. "custom binary" számláló kinullázható.

    JTAG: (A Joint Test Action Group rövidítése) Egyfajta standard teszt port és architektúra, mely segítségével kapcsolatot teremthetünk a telefon belseje és a külvilág közt. Szervizeléskor használatos: Videó a JTAG-gel való szervizelésről kernel: A rendszer "magja", az alkalmazások és a hardverelemek közt levő "híd

    KIES: A Samsung gyári szoftvere mely segítségével szinkronizálhatjuk a telefonon és számítógépen levő tartalmakat (média, kontaktok, sms, stb.), illetve frissíthetjük a telefon szoftverét. A KIES szoftverfrissítési képességei sajnos "limitáltak" (nincs például lehetőség ICS-ről GB-re visszaállni), valamint sok esetben előfordult sikertelen frissítés, mely a telefon végleges / ideiglenes károsodásához vezetett.

    modem: A ROM része, (tar fájl, Odinban a PHONE részhez kell betallózni), a vezeték nélküli eszközök firmware-ét tartalmazza, a WiFi, bluetooth, 2G/3G/GSM kapcsolatok működését befolyásolja. Lásd még: Odin, ROM

    Odexed (apk): A gyári alkalmazások apk fájljai (legtöbb esetben) odexed apk-k. Ez azt jelenti, hogy az alkalmazás egy része (a classes.dex fájl avagy a Dalvik cache-ben szereplő rész) ki van szedve az apk-ból és egy külön fájlban, optimalizálva (az odex-ben) szerepel. Az odex fájl segítségével az alkalmazások egy része előre betölthető, így a boot-olás gyorsabb. Hátránya, hogy az alkalmazások nehezebben módosíthatók, hiszen az apk egy része egy külön fájlban található. Lásd még: odexed (apk)

    Odin: A Samsung szervizekben használt szoftver, mely segítségével új ROM telepíthető a telefonra. Komplikáltabb esetben az új rom 3+1 fájlból áll. Ezek a "code", "modem", "csc" és "pit" fájlok. Lásd még: code, modem, csc, pit.
    pit: (pit fájl, Odinban a PIT részhez lehet betallózni) A telefon belső adattárolójának partícióit, illetve azok elrendezését határozza meg. Lásd még: Odin
    recovery mód <3e> (visszaállítási / karbantartási mód): Kikapcsolt állapotban a [power + home + hang_fel] gombok nyomva tartásával érhető el, ebben az üzemmódban karbantartási műveletek érhetőek el.

    ROM: A telefon működéséhez szükséges fájlok összessége (az operációs rendszer elemei, készülékspecifikus driverek, gyári alkalmazások, stb.) A romokhoz tartozó rövidítéseket lásd a rövidítések szekcióban!

    wipe: Angol szó, jelentése törölni (ige: to wipe) vagy törlés (fn: wipe). A recoveryben megtalálható műveletek egy része ún. wipe művelet, mellyel a telefon bizonyos partícióit takaríthatjuk ki. Lásd még: CWM, Dalvik cache

    ADB: Az "Android Debug Bridge" rövidítése. Az ADB egy olyan szoftveres eszköz, mely segítségével a számítógépről kommunikálhatunk a telefonnal (USB kapcsolaton keresztül).

    JB: A "Jelly Bean", azaz az Android 4.1-es verziójának rövidítése.

    NFC: A "Near-field communication" rövidítése. Az NFC egy rövidtávú vezeték nélküli kommunikációs szabvány.

    OTA: Az "Over the Air" rövidítése, azaz adatmozgatás a "levegőn" keresztül. Az OTA frissítés azt jelenti, hogy számítógép nélkül (csak vezeték nélküli hálózaton keresztül) frissítünk.
    su: A "superuser" rövidítése, a "root" jog szinonimája. Lásd: root

    TW: A "TouchWiz" rövidítése, a Samsung saját felhasználói felülete.

    Összefoglalót írta: iSonic
    Korrektúra: AliceWake

  • Tav-Csoves

    őstag

    Tisztelt Érdeklődő!

    Sajnálattal közlöm, hogy Pesterzsébet - Budapest nevű kamera, mely az én tulajdonomban van, külföldre való költözés miatt, a mai nappal - 2016 08 13 - az adást az adott helyszínen örökre befejezi.

    Az adás várhatóan Ausztriában, Bécs főváros Alsergrund részében található, a Porzellangasse utcában fogja folytatni a kamera valószínűleg október elseje után.

    A fenti döntést az idokep.hu vezetése, adminja nem befolyásolta, a költözés a tanulmányaimmal függ össze.

    Abban az esetben, ha Ön a területen, lakhelyén kíván adást folytatni, bármikor megteheti. Például egy Androidos telefonnal:
    Töltse le az Időkép hivatalos alkalmazását innen: [link]
    Jelentkezzen be az alkalmazás beállításában, - előzetesen hozzon létre felhasználói fiókot az idokep.hu-n!
    Majd pedig az észlelés fülre, azon belül legalul, a közvetítésre kell kattintani.
    Fontos, hogy optimális legyen a kép feltöltésének beállítása, ami nálam 1 perc per kép volt. Gyakoribb feltöltés esetén a képek sorba állnak, és előfordulhat, hogy éjszaka van már, de még nappali képek láthatóak az idokep.hu-n.
    Továbbá fontos az állandó áramellátás: vagyis a telefon több energiához jusson, mint amennyit felhasznál.
    Én egy LG Optimus 4X HD - model: P880 - használtam, egy új 2500 mAh-ás új akkumulátorral, és 2A-es töltővel.
    A telefon az elküldött képek mennyisége miatt 4-6 naponta összeomlott, ezt kézileg javítottam, amennyiben a helyszínen tartózkodtam. Mivel nem fogok itt tartózkodni, így nem akartam a rokonokra bízni, akik távozásom után rögtön beköltöznek a lakásba, s lényegében ezért szűnik meg a kamera itteni adása.

    Megértését köszönöm!

    meglatlak avagy tnilabk

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz Aryes #12019 üzenetére

    ilyen elütőszínű részt hogyan lehet csinálni?
    :C
    hm így?
    talán
    próba
    más
    br
    extern
    okés, akkor ez a program kód
    és ez a monospace fomázás
    és ez a spoiler

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    A találós kérdésre a válasz:
    (húzd az egered számítógépen a feliratokra, mobilon bökj rá)
    1:
    A cselló tovább ég! ;] :C :U :))

    2:
    Ennek van rézfúvós változata is:
    Mi a különbség a trombita, és a tuba között?
    ???
    A tubáért többet adnak a MÉH telepen... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    sudo apt-get update
    sudo apt-get -f install
    sudo apt-get install deb-multimedia-keyring
    sudo apt-get update

    blabla szép napunk van

    deb http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian/ buster main contrib non-free rpi
    deb http://www.deb-multimedia.org buster main non-free

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák